Biegacz – pracownik

Autorem tekstu jest Jarek Cieśla 
Biegacz długodystansowy, piszący dla Magazynbieganie.pl,
autor książek dla dzieci, współtwórca bloga Biegające Małżeństwo

Zdjęcie autora podczas biegu w górach, cytat

Pracodawca ocenia przyszłego pracownika pod różnymi kątami. Bardzo ważne są dla niego tzw. kompetencje twarde, czyli niezbędne umiejętności na danym stanowisku pracy oraz posiadane wykształcenie i skończone kursy. Jednak z przeprowadzonych badań wśród pracodawców, rekruterów oraz psychologów pracy wynika, że liczą się też takie cechy jak pracowitość, wywiązywanie się ze swoich zobowiązań, umiejętność podejmowania autonomicznych decyzji, kreatywność, czy dobra organizacja pracy. Czy biegacze spełniają te kryteria?

Logistyka

Nie zawsze z radością chce się wyjść z domu na trening. Często pogoda nie sprzyja, zmęczenie daje o sobie znać po całym dniu w pracy, a jeszcze do tego dochodzą obowiązki domowe. Jednak biegaczowi udaje się tak wszystko zorganizować, żeby podołać zobowiązaniom. Ta umiejętność organizacji oraz podjęcie właściwych decyzji później przydaje się w pracy zawodowej.

Grunt to dobry plan

Osiągnięcie sukcesów sportowych wymaga systematycznych treningów. Zaniedbanie, czy też wykonywanie założeń biegowych ,,na pół gwizdka” nie przyniesie zamierzonych rezultatów. Trzeba więc wykazać się pracowitością. Często jest też tak, że planujemy jakiś start, w którym liczy się wynik drużyny, albo biegniemy z kimś w parze, jak np. w kultowym biegu górskim w Bieszczadach. Wtedy jesteśmy też odpowiedzialni za wynik całego zespołu. Tutaj biegacz musi więc wywiązać się ze swoich zobowiązań wobec innych. Takie rzetelne podejście do obowiązków oraz chęć odniesienia sukcesów przenosi później na grunt pracy zawodowej.

Nieoczekiwane zdarzenia

W bieganiu wszystko może się zdarzyć. Na jednym treningu mkniemy jak na skrzydłach, a innym razem te same prędkości są nie do wykonania. Niejednokrotnie trzeba wprowadzać zmiany do swoich planów treningowych. Podczas samych zawodów również. Zwłaszcza ultramaratońskich, gdzie należy mierzyć się z kapryśną pogodą, osłabieniem organizmu, czy też uważać na przyspieszenia rywali. Tu nic nie jest oczywiste, więc trzeba wykazywać się kreatywnością. To później przydaje się w życiu, gdzie nie raz np. podczas wykonywania swoich obowiązków w pracy trzeba zmierzyć się z czymś nieoczekiwanym.

Energia i entuzjazm

Radosne usposobienie biegacza pomaga mu w codziennym życiu. Nawet jeśli praca jest stresująca, to później ,,ładuje” on akumulatory podczas treningu biegowego. Później z nową energią przystępuje do swoich codziennych zadań. Jego podejście do obowiązków, umiejętność planowania, pracowitość, solidność oraz podejmowanie się trudnych wyzwań są dużym atutem. Warto mieć takiego pracownika.

Jarek Cieśla

Źródła:
– http://www.xn--poradn

________________

Czytaj też: https://humanfocus.pl/aktualnosci/praca-dla-biegacza/

 

Powrót

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.